Farazi Dava Yarışması Sonucu hakkında Duyuru Mekteb-i Adliye Farazi Dava Yarışması hakkında bilgilendirme açıklamasıdır.

Bazı sosyal paylaşım sitelerinde yarışma hakkında yazılan çeşitli açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Dava esnasında jürilere verilen değerlendirme kriterlerinin davayı bir sonuca bağlamaya yönelik olmayıp tamamiyle yarışmacıların bireysel özelliklerine hitap etmektedir. Puanlamada belirtilen kriterler final aşamasından hemen sonra sitemizde yayınlanacak olup siz değerli katılımcılarımız ve izleyicilerimize duyurulacaktır. Bu kriterlerde de fark edeceğiniz gibi davada objektif olmak adına davalı ve ya davacı taraf olmanın kura ile belirlenmesi ve puanlama kriterleri taraflara hiçbir avantaj veya dezavataj sağlamamaktadır. Jürilerimiz alanında en uzman kişilerden seçilmiş olup davayı farklı değerlendirmeleri açısından bir akademisyen bir avukat ve bir Yargıtay üyesinden oluşmaktadır.

Yukarıdaki açıklamada belirttiğimiz üzere yarışmada davacı veya davalı taraf olmanın puanlama kriterlerinde bir önem ifade etmediği; jürimize ve katılımcılarımıza bildirmiş olduğumuz halde siz değerli izleyicilerimize yarışma öncesinde bildirmememizden kaynaklı olarak görünürde oluşturduğumuz yanlış algıdan dolayı sizlerin affına sığınıyoruz. bu yanlış algı  yarışma sonucuna etki etmediğinden ötürü katılımcılarımızla ilgili herhangi bir mağduriyet söz konusu değildir.

Amacımız tamamiyle objektif bir yarışma ortamı oluşturmaktır. 

 

Saygıyla sunarız.

AHDT Farazi Dava Ekibi

0 yorum :